Hoppa till sidans innehåll

Resultat från barntävlingen Fyrkanten Open i Boden 3 oktober

04 OKT 2015 09:54
Resultat från barntävlingen Fyrkanten Open i Boden 3 oktober.
  • Skapad: 04 OKT 2015 09:54

 
KATA
Kata lag 10-13 år
1:a Bodens KK (Max, Linnea, Theo)
2:a Antnäs Shotokan KK (Tilde, Bill, Märta)
Kata flickor 8 år
1:a Elvira Walter, Bodens Karateklubb
2:a Felicia Sjöberg, Hortlax Karateklubb
3:a Julia Frölander, Hortlax Karateklubb
Kata flickor 9 år
1:a Vanessa Westbom, Antnäs Shotokan KK
2:a Emma Sandqvist, Inyon Karateklubb
3:a Annie Hansson, Bodens Karateklubb
Kata flickor 10 år
1:a Märta Nybom, Rosvik Karateklubb
2:a Alva Nordsvahn, Hortlax Karateklubb
3:a Tea Olsson, Bodens Karateklubb
Kata flickor 11 år
1:a Nora Walter, Bodens Karateklubb
2:a Linnéa Scharffenberg Kahlke, Bodens KK
3:a Urumi Oguma, Inyon Karateklubb
3:a Jasmin Kilic Lindström, Inyon Karateklubb
Kata flickor 12 år
1:a Wilma Arvidsson, Rosvik Karateklubb
2:a Minna Perdahl, Antnäs Shotokan KK
3:a Fanny Stenbäck, Bodens Karateklubb
3:a Tilde Hedberg, Antnäs Shotokan KK
Kata flickor 13 år
1:a Linnea Nilsson, Bodens Karateklubb
2:a Frida Scharffenberg Kahlke, Bodens KK
3:a Erica Larsson, Antnäs Shotokan KK
3:a Leoni Mannchen, Chikubukai, Umeå
Kata pojkar 7 år
1:a Harry Nordlund, Antnäs Shotokan KK
Kata pojkar 8 år
1:a Elias Lundkvist, Bodens Karateklubb
Kata pojkar 9 år
1:a Oscar Nyberg, Antnäs Shotokan KK
2:a Theo Frölander, Hortlax Karateklubb
3:a Leo Jansson, Skelleftehamn Shotokan KK
3:a Tobias Björk, Inyon Karateklubb
Kata pojkar 10 år
1:a Mattis Mannchen, Chikubukai, Umeå
2:a Birger Sandman, Älvsby Shotokan KK
3:a Leo Andersson, Inyon Karateklubb
3:a Markus Eriksson, Inyon Karateklubb
Kata pojkar 11 år
1:a Teodor Bäcklund, Rosvik Karateklubb
2:a Bill Utterström, Antnäs Shotokan KK
Kata pojkar 12 år
1:a Theo Nordström, Bodens Karateklubb
2:a Mikael Eriksson, Inyon Karateklubb
Kata pojkar 13 år
1:a Max Wallström, Bodens Karateklubb
2:a Adrian Fingal, Rosvik Karateklubb
3:a Johannes Wiklund, Hortlax Karateklubb
3:a Arvid Nordsvahn, Hortlax Karateklubb

KUMITE

Kumite flickor 10 år
1:a Märta Nybom, Rosvik Karateklubb
2:a Alva Nordsvahn, Hortlax Karateklubb
Kumite flickor 11 år
1:a Nora Walter, Bodens Karateklubb
2:a Linnéa Scharffenberg Kahlke, Bodens KK
Kumite flickor 12 år
1:a Wilma Arvidsson, Rosviks Karateklubb
2:a Minna Perdahl, Antnäs Shotokan KK
3:a Sandra Nordsvahn, Hortlax Karateklubb
3:a Tilde Hedberg, Antnäs Shotokan KK
Kumite flickor 13 år
1:a Linnea Nilsson, Bodens Karateklubb
2:a Erica Larsson, Antnäs Shotokan KK
3:a Sabina Sterbäck, Luleå Kyokushin
3:a Leoni Mannchen, Chikubukai Umeå
Kumite pojkar 9 år
1:a Andrej Uusitalo, Pajala Sanshin KK
2:a Leo Jansson, Skelleftehamn Shotokan KK
Kumite pojkar 10 år
1:a Markus Eriksson, Inyon Karateklubb
2:a Leo Andersson, Inyon Karateklubb
Kumite pojkar 11 år
1:a Bill Utterström, Antnäs Shotokan KK
2:a Teodor Bäcklund, Rosvik Karateklubb
Kumite pojkar 12 år
1:a Mikael Eriksson, Inyon Karateklubb
Kumite pojkar 13 år
1:a Jesper Liminka, Pajala Sanshin KK
2:a Max Wallström, Bodens Karateklubb 
 
 
 
 
Skribent: Sylve Holmgren
Epost: This is a mailto link

Gilla oss på Facebook!

  

 



 
 



vaccinera

Antidoping

  

 

 

Postadress:
Övre Norrlands Karateförbund
Arthur Kankanpää, Törelv. 126
906 28 Umeå

Kontakt:
Tel: 0702017532
E-post: This is a mailto link

Se all info