Hoppa till sidans innehåll

DM i Boden 2010

06 JAN 2011 10:59
Den 4 december hölls det första distriktsmästerskapet inom Övre Norrlands Karateförbund.
  • Skapad: 06 JAN 2011 10:59

Resultat från DM 2010, Sävast, Boden

 

KATA

Kata Damer Kadett

1:a Cassandra Frejdh, Inyon Karateklubb

2:a Rebecca Lilja, Guldstaden Shotokan KK

3:a Linda Sandberg, Bodens Karateklubb

3:a Evelina Sandström, Bodens Karateklubb

 

Kata Damer Junior

1:a Tara Teymourian, Luleå Shotokan Klubb

 

Kata Damer Senior

1:a Tara Teymourian, Luleå Shotokan Klubb

2:a Beatrice Lindqvist, Inyon Karateklubb

3:a Mimmie Strandkvist, Bodens Karateklubb

3:a Petra Eriksson, Älvsby Shotokan Karateklubb

 

Kata Damer Senior Lag

1:a Anneli Olofsson, Petra Eriksson, AnnaKarin Renberg, Älvsby Shotokan KK

2:a Mimmie Strandkvist, Ida Strandkvist, Malin Matti, Bodens Karateklubb

 

Kata Herrar Kadett

1:a Arthur Bodén, Bodens Karateklubb

2:a John Larsson, Inyon Karateklubb

3:a Gustav Eriksson, Bodens Karateklubb

 

Kata Herrar Junior

1:a Jens Johansson, Inyon Karateklubb

2:a Emil Nilsson, Älvsby Shotokan Karateklubb

 

Kata Herrar Senior

1:a Jens Johansson, Inyon Karateklubb

2:a Martin Nyberg, Bodens Karateklubb

3:a Michael Lidström, Inyon Karateklubb

3:a Emil Nilsson, Älvsby Shotokan Karateklubb

 

KUMITE

Kumite Damer Kadett 54+

1:a Rebecca Lilja, Guldstaden Shotokan KK

2:a Evelina Sandström, Bodens Karateklubb

3:a Linda Sandberg, Bodens Karatekubb

3:a Cassandra Frejdh, Inyon Karateklubb

 

Kumite Damer Junior –59

1:a Tara Teymourian, Luleå Shotokan Klubb

 

Kumite Damer Senior -61

1:a Beatrice Lindqvist, Inyon Karateklubb

2:a Malin Matti, Bodens Karateklubb

 

Kumite Damer Senior 68+

1:a Valeria Tiourina, Umeå Shotokanklubb

2:a Isabell Vänman, Umeå Shotokanklubb

 

Kumite Herrar Kadett –57

1:a John Larsson, Inyon Karateklubb

2:a Arthur Bodén, Bodens Karateklubb

3:a Gustav Eriksson, Bodens Karateklubb

 

Kumite Herrar Junior -76

1:a Emil Nilsson, Älsvby Shotokan Karateklubb

2:a Jens Niska, Luleå Shotokan Klubb

3:a Jens Johansson, Inyon Karateklubb

3:a Rasmus Adolfsson, Umeå Shotokanklubb

 

Kumite Herrar Senior -75

1:a Emil Lind, Bodens Karateklubb

2:a Mattias Lilja, Guldstaden Shotokan KK

 

Kumite Herrar Senior 84+

1:a Martin Nyberg, Bodens Karateklubb

2:a Robert Andersson, Guldstaden Shotokan KK

Skribent: Katrine Andersson

Gilla oss på Facebook!

  

 



 
 



vaccinera

Antidoping

  

 

 

Postadress:
Övre Norrlands Karateförbund
Arthur Kankanpää, Törelv. 126
906 28 Umeå

Kontakt:
Tel: 0702017532
E-post: This is a mailto link

Se all info